درباره اکوکاردیوگرافی بیشتر بدانید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 آبان 1399 در ساعت 46 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای انجام اکوکاردیوگرافی  با پیشرفته ترین تجهیزات و همچنین زیر نظر مجرب ترین پزشکان میتوانید به کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی که از سابقه فعالیت طولانی نیز در زمینه انجام تست و آزمایشات مربوط به بیماری های قلبی و عروقی برخوردار است مراجعه نمایید.

یکی از روش های تست قلب که در آن با استفاده از امواج صوتی تصاویر متحرکی از قلب بوجود می آید اکوکاردیوگرافی میباشد. اکوکاردیوگرافی روشی است که پزشک آنرا برای تشخیص بهتر و دقیق تر بیماری های قلبی و عروقی تجویز میکند و پزشک میتواند با دریافت تصاویر بسیار واضح تر از عملکرد قلب تشخیص بسیار بهتری را از بیماری داشته باشد. برای انجام اکوکاردیوگرافی‌ نیازی به بستری وجود ندارد و تمام مراحل آزمایش بصورت سر پایی انجام میشود. اکوکاردیوگرافی هیچگونه روش جراحی محسوب نمیگردد و جزو آزمایش های سر پایی محسوب میگردد. آزمایش اکوی قلب در شرایطی بنا به تشخیص پزشک انجام میشود. از جمله مواردی که پزشک با توجه به آن نسبت به تجویز اکوکاردیوگرافی اقدام میکند میتوان به شنیده شدن صداهای غیر طبیعی قلب، درد قفسه سینه، نقص مادرزادی، حمله قلبی، تب روماتیسمی اشاره نمود.

مراحل انجام اکوکاردیوگرافی

برای انجام اکوکاردیوگرافی باید مراحلی طی شود که این مراحل به شرح زیر میباشد. در اکوکاردیوگرافی ابتدا شما باید به پهلو  و یا همچنین پشت بخوابید. بعد از اینکه بر روی تخت به پهلو دراز کشیدید پزشک ژل مخصوصی را بر روی یک پروب ریخته و سپس آنرا بر روی ناحیه سینه ای و به خوبی حرکت میدهد. امواج ماورای صوت که از سوی دستگاه ایجاد میشود تصاویری را از قلب و همچنین دریچه های ان به خوبی و با وضوح ایجاد خواهد کرد. کلیه حرکات قلبی شما بر روی یک صفحه ویدیویی و به خوبی قابل مشاهده خواهد بود. پزشک میتواند از این تحرکات قلب نوار و یا عکسی را تهیه کند. حتی در طول تست شما قادر خواهید بود تا تصاویر را بخوبی مشاهده کنید.

زمان این تست به ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد. کلیه مراحل این تست هیچگونه درد و یا خونریزی را نیز به همراه نخواهد داشت. بعد از انجام تست پزشک با شما در مورد نتایج آن صحبت خواهد کرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
درباره اکوکاردیوگرافی بیشتر بدانید

درباره اکوکاردیوگرافی بیشتر بدانید

برای انجام اکوکاردیوگرافی  با پیشرفته ترین تجهیزات و همچنین زیر نظر مجرب ترین پزشکان میتوانید ب ...
خصوصیات بهترین متخصص قلب و عروق

خصوصیات بهترین متخصص قلب و عروق

بهترین متخصص قلب و عروق در واقع پزشکی است که با تشخیص درست خود درمانی را برای بیمار خود در پیش گرفته ...