بیماری های عروق کرونر

شایع ترین نوع بیماری قلبی مربط به بیماری های عروق کرونر می باشد که باعث مرگ و میر بسیاری از افراد در جهان می باشد. بیماری های عروق کرونر(CAD) زمانی ایجاد می شود که رگ هایی که خون را به رگ می رسانند دچار تنگی و سختی شوند. بیماری های عروق کرونر زمانی ایجاد می شود که چربی خون بالا باشد و یا داخل دیواره رگ ها پلاک ایجاد شده باشد. این مواد همچنان که رشد بیشتری می کنند باعث تنگی و در نتیجه انتقال خون کمتری به رگ ها می شود.

عدم رسیدن خون و اکسیژن کافی به قلب باعث می شود تا در قفسه سینه احساس درد کنید که در نهایت ممکن است حمله قلبی سراغ شما بیاید. مسدود شدن رگ های خونی باعث می شود حتی مرگ فرد را موجب شود.

نشانه های بیماری های عروق کرونر

با مسدود شدن عروق قلب شما ممکن است نشانه هایی از قیبل آنژین، نفس تنگی و حمله قلبی را داشته باشید. ممکن است تا زمانی که متوجه بیماری های عروق کرونر می شوید چندین سال طول بکشد زیرا این علائم زمانی بروز پیدا می کنند که بیماری های عروق کرونر تا حد زیادی پیشرفت کرده باشد. اما در ادامه درباره تشخیص بیماری های عروق کرونر با شما سخن خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

روش تشخیص بیماری های عروق کرونر

معاینه با گوشی پزشکی اولین قدم است که برای تشخیص بیماری های عروق کرونر انجام می شود.  در مرحله بعدی پزشکا از شما می خواهد که درباره سوابق بیماری خانوادگی خود و همچنین نوع رژیم غذایی خود سخن بگویید. برای تشخیص بیماری های عروق کرونر آزمایشی خاص وجود ندارد و چنان چه پزشک به بیماری های عروق کرونر در شما مشکوک شود راه حل هایی که در ادامه به ان می پردازیم را انتخاب می کند.

اکوکاردیوگرافی از روش هایی است که برای تشخیص بیماری های عروق کرونر به کار می رود.  یکی دیگر از روش های تشخیص بیماری های عروق کرونر آزمایش خون است که برخی المان ها  مانند چربی خون و کلسترول و قند و پروتئین مورد اندازه گیری قرار می گیرد.

یکی دیگر از راه های تشخیص بیماری های عروق کرونر انجام الکتروکاردیوگرام می باشد که راهی ساده و بدون عارضه می باشد. میزان قدرت و زمان سنجی سیگنال هایی که از قلب شما به دست می آید نیز می تواند یکی از روش های تشخیص بیماری های عروق کرونر باشد.

تست اضطراب یکی دیگر از راه های تشخیص بیماری های عروق کرونر می باشد که در این روش بدن شما به مانیتور قلب متصل شده و نوع عملکرد قلب بررسی می شود.

روش های ذکر شده همراه با آزمایش های دیگر که برای تشخیص بیماری های عروق کرونر مورد استفاده قرار می گیرد در کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی پزشکانی حاذق و مجهزترین دستگاه ها انجام می شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :