نوار قلب الکتروکاردیوگرام

الکتروکاردیوگرام که با نام دیگر نوار قلب شاخته می شود برای بررسی سرعت و نظم تپش قلب مورد استفاده قرار می گیرد. نوار قلب الکتروکاردیوگرام در انواع مختلفی انجام می شود که در صورت نیاز و بر اساس شرایط بیمار یکی از آن ها برای بیمار تجویز می شود.

برای بررسی جریان های الکتریکی قلب بهترین و ساده ترین راه استفاده از نوار قلب الکتروکاردیوگرام است. از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای سکته قلبی و یا انسداد عروق استفاده می شود و چندین دهه است که از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای این منظور استفاده می شود.

استفاده از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای چه کسانی مناسب می باشد

معمولا پزشک در مواردی از قبیل اعلام درد در قفسه سینه توسط بیمار، ضربان های محکم قلب به شکلی که صدای قلب خود را بشنوید و مشکلات تنفسی و خستگی و ضعف و یا بر اساس معاینه ای که پزشک انجام می دهد و شنیدن صداهای غیر طبیعی نوار قلب الکتروکاردیوگرام را تجویز می کند.

چنان چه در مراحل اولیه مشکلات قلبی باشید و یا هنوز شاهد علائمی نباشید نوار قلب الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب می تواند توسط پزشک تجویز شود. یکی از مواردی که الکتروکاردیوگرام تجویز می شود زمانی است که شما در خانواده خود سابقه بیماری قلبی داشته باشید و برای جلوگیری از خطرات احتمالی نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای شما تجویز می شود. 

در برخی از موارد نیز نوار قلب الکتروکاردیوگرام زمانی تجویز می شود که پزشک می خواهد اثرات نوعی دارو را بر روی قلب شما مشاهده نماید. همچنین زمانی که شما عمل جراحی بازی را در پیش رو دارید انجام الکتروکاردیوگرام یا همان نوار قلب نوار قلب از کارهایی است که باید قبل از عمل جراحی انجام دهید. کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی اطلاعات کاملی را برای انجام الکتروکاردیوگرام در اختیار شما قرار خواهد داد و با بهره گیری از بهترین متخصصین نوار قلب الکتروکاردیوگرام را برای شما انجام خواهد داد.

بررسی نتیجه الکتروکاردیوگرام توسط پزشک

با مشاهده نوار قلب الکتروکاردیوگرام توسط پزشک وی می تواند مواردی همچون تند یا کند زدن ضربان قلب، امکان حمله قلبی، امکان بزرگ شدن قلب و عارضه های مادرزادی و ایجاد مشکل در دریچه های قلبی و بسته بودن عروق را بررسی نماید و در نهایت نتیجه را به شما اعلام کرده و در صورت وجود مشکل، درمان مناسب را بر اساس نتایج نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای شما آغاز می کند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :