نوار قلب الکتروکاردیوگرام

نوار قلب الکتروکاردیوگرام

الکتروکاردیوگرام که با نام دیگر نوار قلب شاخته می شود برای بررسی سرعت و نظم تپش قلب مورد استفاده قرار می گیرد. نوار قلب الکتروکاردیوگرام در انواع مختلفی انجام می شود که در صورت نیاز و بر اساس شرایط بیمار یکی از آن ها برای بیمار تجویز می شود.

برای بررسی جریان های الکتریکی قلب بهترین و ساده ترین راه استفاده از نوار الکتروکاردیوگرام است. از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای سکته قلبی و یا انسداد عروق استفاده می شود و چندین دهه است که از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای این منظور استفاده می شود.

نوار قلب الکتروکاردیوگرام

استفاده از نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای چه کسانی مناسب می باشد

معمولا پزشک در مواردی از قبیل اعلام درد در قفسه سینه توسط بیمار، ضربان های محکم قلب به شکلی که صدای قلب خود را بشنوید و مشکلات تنفسی و خستگی و ضعف و یا بر اساس معاینه ای که پزشک انجام می دهد و شنیدن صداهای غیر طبیعی نوار قلب الکتروکاردیوگرام را تجویز می کند.

ببیشتر بخوانید: بهترین متخصص آریتمی قلب باید چه ویژگی های داشته باشد؟

نوار قلب الکتروکاردیوگرام

چنان چه در مراحل اولیه مشکلات قلبی باشید و یا هنوز شاهد علائمی نباشید نوار قلب الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب می تواند توسط پزشک تجویز شود. یکی از مواردی که الکتروکاردیوگرام تجویز می شود زمانی است که شما در خانواده خود سابقه بیماری قلبی داشته باشید و برای جلوگیری از خطرات احتمالی نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای شما تجویز می شود.

ببیشتر بخوانید: دلایل درد قفسه سینه چیست؟

در برخی از موارد نیز نوار قلب الکتروکاردیوگرام زمانی تجویز می شود که پزشک می خواهد اثرات نوعی دارو را بر روی قلب شما مشاهده نماید. همچنین زمانی که شما عمل جراحی بازی را در پیش رو دارید انجام الکتروکاردیوگرام یا همان نوار قلب نوار قلب از کارهایی است که باید قبل از عمل جراحی انجام دهید.

کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی اطلاعات کاملی را برای انجام الکتروکاردیوگرام در اختیار شما قرار خواهد داد و با بهره گیری از بهترین متخصصین نوار قلب الکتروکاردیوگرام را برای شما انجام خواهد داد.

نوار قلب الکتروکاردیوگرام

بررسی نتیجه الکتروکاردیوگرام توسط پزشک

با مشاهده نوار قلب الکتروکاردیوگرام توسط پزشک وی می تواند مواردی همچون تند یا کند زدن ضربان قلب، امکان حمله قلبی، امکان بزرگ شدن قلب و عارضه های مادرزادی و ایجاد مشکل در دریچه های قلبی و بسته بودن عروق را بررسی نماید و در نهایت نتیجه را به شما اعلام کرده و در صورت وجود مشکل، درمان مناسب را بر اساس نتایج نوار قلب الکتروکاردیوگرام برای شما آغاز می کند.

منبع

hopkinsmedicine,mayoclinic

دکتر ریاستی

سوالات متداول

  • آیا با تلفن همراه می توان نوار قلب گرفت؟

بله، با پیشرفت تکنولوژی نرم افزار های برای موبایل به نام CardioGraph و… برای گرفتن ضربان قلب و نوار قلب گرفته درست شده است. ولی دقت بالایی ممکن است نداشته باشد، و برای احتیاط بیشتر بهتر است به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

  • نوار قلب الکتروکاردیو گرام خطر ناک است؟

خیر. این عمل هیچگونه عوارض جسمانی ندارد. فقط در برخی از موارد افرادی که به الکترودها حساسیت داشته باشند، دچار قرمزی موضعی پوست می شوند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی

دکتر محمد ریاستی متخصص بیماریهای قلب و عروق و جزو اساتید برجسته ی هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مى باشد. ایشان دوره هاى پیشرفته ی تخصصی خود را در زمینه های مختلفی همچون آنژیوگرافی عروق کرونر قلبی و مغز، اکوی قلب اطفال و بیماریهای مادرزادی قلب و الکتروفیزیولوژی قلبی را تحت نظر اساتید برجسته گذرانده اند و تاکنون رضایت هزاران بیمار و آنژیوگرافی های موفق را در پرونده ی خود قرار داده اند. ایشان همچنین در زمینه ی بیماریهای مادرزادی قلب نیز سوابق درخشانی در مرکز طبی اطفال تهران داشته اند. 

اطلاع تماس

آدرس کلینیک: تهران، میدان هفت حوض نارمک، ضلع شمال غربی میدان، ابتدای خیابان آیت، نبش خیابان مهرانپور، ساختمان پزشکان 588
 
آدرس بیمارستان: تهرانپارس، نبش فلكه سوم، بيمارستان فوق تخصصی تهرانپارس
 
تلفن: 09373585813
 
ایمیل: drriasatii@gmail.com

تمامی حقوق برای وبسایت جناب دکتر ریاستی محفوظ می باشد

طراحی و سئو سایت توسط نبض مارکتینگ

خانه تماسدرباره ماارتباط با ما