Search
Search
Close this search box.

هزینه‌های متخصص قلب در تهران و عوامل مؤثر بر آن

هزینه‌های متخصص قلب در تهران

بیماری‌های قلبی و عروقی به‌عنوان یکی از شایع‌ترین علت‌های مرگ و میر در جهان شناخته می‌شوند. متاسفانه این بیماری‌ها به علت عدم پیشگیری و درمان به‌موقع، آنقدر پیشرفت می‌کنند که می‌توانند باعث مرگ افراد شوند. از این رو مراجعه به متخصص قلب برای درمان به موقع و پیشگیری از خطرات ناشی از بیماری‌ها قلبی و عروقی بسیار مهم است. هزینه‌های متخصص قلب در تهران یکی از مواردی است که باعث شده برخی از افراد از مراجعه به متخصص قلب و عروق اجتناب کنند. البته عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند هزینه‌های مراجعه به متخصص قلب تهران را افزایش یا کاهش دهند که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

شناخت اهمیت متخصصان قلب

بیماری‌های قلبی و عروقی، رتبه یکم علت مرگ و میر در جهان هستند. از جمله بیماری‌های شایع مرتبط با سیستم قلبی و عروقی می‌توان به سکته مغزی، سکته قلبی، گرفتگی عروق کرونر، وجود لخته خون در ارگان‌های مختلف، نارسایی قلب و … اشاره کرد. همه این بیماری‌ها نیاز به مداخله پزشکی برای درمان به موقع و پیشگیری از خطرات و عوارض جانبی دارند.

متخصصان قلب و عروق به دلیل تخصص چندین ساله در حوزه درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، می‌توانند به شناسایی و درمان به‌موقع این بیماری‌ها کمک کنند. بیماران باید در ابتدا علائم بیماری‌های قلبی و عروقی را بشناسند و به محض مشاهده آن‌ها، به فکر درمان باشند. در این صورت می‌توان از عوارض این بیماری‌ها و خطراتی که برای سلامت بدن به‌همراه دارند، جلوگیری کرد.

هزینه‌های متخصص قلب در تهران
هزینه‌های متخصص قلب در تهران چقدر است؟

هزینه‌های متخصص قلب در تهران چقدر است؟

مبلغ و هزینه‌های متخصص قلب در تهران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعین به پزشک است. به طور کلی، هزینه‌هایی که از سوی متخصصین قلب و عروق دریافت می‌شوند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. اگرچه یک نرخ مشخص برای مراجعه بیماران به متخصص قلب و عروق از سوی وزارت بهداشت تعیین شده است؛ اما معمولاً این نرخ چندان ثابت نیست و ممکن است میان پزشکان، کلینیک‌ها و درمانگاه‌های مختلف متفاوت باشد.

بسیاری از مردم در مورد علت تفاوت هزینه‌های متخصص قلب در تهران ابهام دارند. برای ایجاد درک بهتر در مورد این موضوع، عوامل مؤثر روی هزینه‌های مراجعه به دکتر قلب در تهران را بررسی می‌کنیم. با توجه به این موارد، وجود تفاوت در هزینه‌های مراجعه به متخصص قلب و عروق طبیعی است.

موقعیت کلینیک یا بیمارستان

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روی هزینه‌های متخصص قلب در تهران تاثیرگذار باشد، موقعیت کلینیک یا بیمارستان است. به طور کلی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که در شمال تهران قرار گرفته‌اند، خدمات خود را با هزینه بالاتر ارائه می‌کنند. این موضوع به دلیل هزینه‌های بالای اجاره و خرید ملک در این مناطق است. البته معمولاً کلینیک‌ها و بیمارستان‌های تهران ممکن است که خدمات بهتری نیز به بیماران ارائه کنند.

بنابراین، طبیعی است که تعرفه‌های خدمات درمانی قلب و عروق تحت تأثیر موقعیت بیمارستان و کلینیک باشد. چون طبیعتاً این مورد می‌تواند روی کیفیت خدمات نیز تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

خدمات ما: رزرو نوبت برای متخصص فشار خون در تهران

تجربه و تخصص پزشک

تجربه و تخصص پزشک یکی از معیارهای تعیین کننده هزینه‌های متخصص قلب در تهران است. به طور کلی، پزشکان در تهران به دو دسته متخصص و فوق تخصص تقسیم‌بندی می‌شوند. تعرفه ویزیت و دریافت خدمات از پزشک عمومی هزینه کمتری نسبت به دریافت ویزیت از پزشک متخصص دارد. از این رو اگر افراد نزد پزشک متخصص بروند، باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

نوع خدمات ارائه شده

نوع خدمات ارائه شده عاملی مؤثر روی هزینه‌های متخصص قلب در تهران هستند. ویزیت متخصص، اولین هزینه‌ای است که توسط بیمار پرداخت می‌شود. اما معمولاً بیماران باید از خدمات تشخیصی دیگری نیز کمک بگیرند و در صورت نیاز از روش‌های درمانی مختلف برای درمان بیماری‌های قلبی و عروقی استفاده کنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین خدمات ارائه شده توسط متخصص قلب و عروق اشاره می‌کنیم:

بیمه درمانی

نوع بیمه افراد تأثیر بسیار زیادی روی هزینه‌های متخصص قلب در تهران دارد. هر یک از بیمه‌ها طرح‌های متفاوتی برای پوشش دادن هزینه‌های درمانی دارند و همین موضوع باعث شده تا افراد تحت پوشش، هزینه‌های متفاوتی پرداخت کنند. به طور کلی بیمه‌هایی که خدمات قلب و عروق را پوشش می‌دهند، به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند.

بیمه‌های پایه

بیمه‌های پایه شامل بیمه‌های خدمات درمانی، بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح است. هر یک از این بیمه‌ها، میزان پوشش دهی متفاوتی برای بیماری‌های قلبی و عروقی دارند. از طرفی ممکن است همه مراکز بیمارستانی و کلینیکی، طرف قرارداد این بیمه‌ها نباشند. در برخی مواقع اگر افراد به مراکز طرف قرارداد بیمه پایه خود مراجعه کنند، حتی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از خدمات پزشکی بهره‌مند خواهند شد.

بیمه‌های تکمیلی

بیمه‌های تکمیلی در کنار بیمه‌های پایه می‌توانند هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی مانند ویزیت، داروها، انجام معاینات پزشکی و آزمایشات مختلف را پرداخت کنند. هر یک از بیمه‌های تکمیلی سقف پوشش متفاوتی دارند و ممکن است مراکز محدودی طرف قرارداد آن‌ها باشند.

تحلیل مقایسه‌ای با شهرهای دیگر

هزینه‌های متخصص قلب در تهران در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر است. البته این موضوع به عقیده بسیاری از افراد منطقی نیست؛ چون تعرفه‌ها از سوی وزارت بهداشت تعیین می‌شوند و نباید در شهرهای مختلف تعرفه‌های پزشکی متفاوت باشد. اگرچه این موضوع برای خدمات خاصی مانند ویزیت پزشک صدق می‌کند؛ اما در صورتی که به غیر از ویزیت نیاز به خدمات دیگری از جمله آنژیوگرافی، جراحی قلب باز و بسته و … باشد، هزینهٔ این خدمات در شهرهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.

خدمات ما: رزرو نوبت برای متخصص آریتمی قلب

هزینه‌های متخصص قلب در تهران
هزینه متخصص قلب در تهران

جمع بندی

با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مهم مردم برای مراجعه به متخصص قلب در تهران هزینه‌های درمانی است، در این مقاله به تحلیل مقایسه‌ای هزینه‌های متخصص قلب در تهران و عوامل مؤثر بر آن پرداختیم. با توجه به این موارد، لازم است که افراد حتماً به بیمارستان و کلینیک انتخابی خود برای درمان توجه داشته باشند و تعرفه‌ها را قبل از مراجعه حضوری بررسی کنند.

کلینیک دکتر ریاستی متخصص قلب

 سؤالات متداول

  • آیا هزینه‌های داروی متخصص قلب و عروق توسط بیمه پوشش داده می‌شود؟
    بعضی از بیمه‌های پایه و تکمیلی بخشی از هزینه‌های دارو را پوشش می‌دهند. این موضوع ارتباطی به شهر مورد مراجعه شما برای ویزیت پزشک متخصص ندارد.
  • هزینه عمل جراحی قلب باز در تهران چقدر است؟
    بسته به کلینیک و پزشک انتخابی شما می‌تواند قیمت متفاوت باشد. بهتر است که در این مورد با پزشک و مرکز درمانی صحبت کنید.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

header22222

کلینیک تخصصی قلب و عروق دکتر ریاستی

دکتر محمد ریاستی از بهترین پزشکان متخصص قلب تهران و جزو اساتید برجسته ی هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مى باشد. ایشان دوره هاى پیشرفته ی تخصصی خود را در زمینه های مختلفی همچون آنژیوگرافی عروق کرونر قلبی و مغز، اکوی قلب اطفال و بیماریهای مادرزادی قلب و الکتروفیزیولوژی قلبی را تحت نظر اساتید برجسته گذرانده اند و تاکنون رضایت هزاران بیمار و آنژیوگرافی های موفق را در پرونده ی خود قرار داده اند. ایشان همچنین در زمینه ی بیماریهای مادرزادی قلب نیز سوابق درخشانی در مرکز طبی اطفال تهران داشته اند. دکتر ریاستی به همراه تیم مجرب کت لب و جراحی شما را در تشخیص به موقع و درمان مناسب راهنمایی می کند.

اطلاعات تماس

آدرس کلینیک: تهران، میدان هفت حوض نارمک، ضلع شمال غربی میدان، ابتدای خیابان آیت، نبش خیابان مهرانپور، ساختمان پزشکان 588
 
آدرس بیمارستان: تهرانپارس، نبش فلكه سوم، بيمارستان فوق تخصصی تهرانپارس
 
تلفن: 09373585813
 
ایمیل: drriasatii@gmail.com

تمامی حقوق برای وبسایت جناب دکتر ریاستی محفوظ می باشد

طراحی و سئو سایت توسط نبض مارکتینگ

خانه تماسدرباره ماارتباط با ما